Technologia SAP

Unikalne kompetencje potwierdzone licznymi certyfikatami

SAP to nasza specjalność!


Szeroko pojęte technologie SAP to fascynująca sfera, którą darzymy szczególnym zainteresowaniem. Takie podejście jest zarówno przyczyną, jak i skutkiem szlifowanej przez lata wiedzy, którą dziś śmiało określamy jako ekspercką. Kilkudziesięciu naszych specjalistów zdobywało doświadczenie podczas projektów realizowanych dla polskich oraz zagranicznych firm. Wysokie kwalifikacje i kompetencje w obszarze technologicznym potwierdzają także liczne certyfikaty SAP uzyskane przez konsultantów SE16N. Dodajmy, że nasza filozofia wspierania przedsiębiorstw w długoterminowym rozwoju opiera się na zachowaniu zgodności z wszelkimi regulacjami, najlepszymi praktykami biznesowymi oraz zasadami ochrony środowiska. Specjalizujemy się w obszarach BASIS oraz ABAP, a także integracji przebiegającej zarówno w ramach samego systemu SAP, jak i pomiędzy tym środowiskiem a innymi systemami informatycznymi (wykorzystujemy szynę integracyjną SAP Process Orchestration). Oferujemy konfigurację usług SAP, tym konfigurację usług SAP o wysokiej dostępności oraz Disaster Recovery (czyli odzyskiwania po awarii). Nasi konsultanci tworzą architekturę bezpieczeństwa, przeprowadzają audyty i przeglądy systemów. Łączenie różnych systemów pozwala nam tworzyć rozwiązania o zupełnie nowej jakości i wydajności – takie podejście plasuje nas pośród nielicznego grona firm, które oferują swoim klientom unikalne usługi w obszarze SAP.

Zakres usług


 • SAP BASIS

  SAP BASIS

  Oferujemy klientom unikalne usługi w ramach następujących obszarów SAP:

  INSTALACJA - oferujemy usługi w obszarze aplikacji SAP, w ramach których wdrażamy moduły SAP: Business Suite (ERP, CRM, PLM, SRM, SCM) oraz SAP Netweaver (BW, EP, PI, MDM, GW, IDM, SSO, CE, CS). W zależności od wybranego rozwiązania oraz inicjalnych wymagań, ustalamy z Klientem model instalacji, wykorzystanie rozwiązań zapewniających ciągłość działania systemu produkcyjnego oraz docelową architekturę i utrzymanie SAP.

  WGRYWANIE POPRAWEK - wykonujemy usługi aktualizacji środowisk SAP do najnowszych wersji komponentów, zarówno w obszarze systemów operacyjnych, baz danych, kernela, jak i komponentów SAP. Na bieżąco monitorujemy systemy SAP - natomiast zalecenia z raportów EWA (EarlyWatch Alert Report) na bieżąco implementowane są w systemach.

  AKTUALIZACJE SYSTEMU - to proces podniesienia wersji komponentów środowiska systemowego SAP z zachowaniem dotychczasowej funkcjonalności i rozwiązań klienckich. Wspólnie z Klientem opracowujemy harmonogram projektu SAP development i koncepcję techniczną aktualizacji, wykonujemy aktualizację, dostosowujemy obiekty słownikowe i programistyczne. Jeśli zachodzi taka potrzeba, migrujemy również systemy do Unicode. Pomagamy wykonać wymiarowanie dla docelowego środowiska SAP oraz podpowiadamy, w jaki sposób przejść przez projekt aktualizacji uwzględniając inne systemy i zależności między nimi.

  INTEGRACJA - integrujemy środowiska systemowe SAP pomiędzy sobą, jak również z systemami firm trzecich. Zgodnie z zaleceniami SAP rekomendujemy wykorzystanie szyny integracyjnej SAP (Process Orchestration), aby zintegrować środowisko SAP z systemami firm trzecich. Projektujemy i budujemy bezpieczne oraz niezawodne rozwiązania. Nasze usługi to:

  • techniczna instalacja i konfiguracja SAP Process Orchestration,
  • analiza, projektowanie oraz tworzenie interfejsów między systemami z użyciem szyny integracyjnej SAP Process Orchestration,
  • integracja z użyciem nowoczesnych technologii (m.in.: SAP Proxy, SOAP, WebService, JDBC, Plain HTTP(S), Mail, JMS, Marketplace, File/FTP),
  • tworzenie interfejsów do zewnętrznych systemów bezpośrednio z systemu SAP ERP (bez użycia szyny integracyjnej),
  • tworzenie interfejsów do wewnętrznych systemów bezpośrednio z systemu SAP ERP (bez użycia szyny integracyjnej).

  ZAPASOWA KOPIA SYSTEMU - automatyczna kopia systemów SAP daje gwarancję bezpieczeństwa w przypadku awarii lub utraty danych. Oferujemy, poza standardowym podejściem i umieszczeniem danych w lokalnej infrastrukturze, backupowanie danych do chmury publicznej AWS (Amazon Web Services), Azure lub Google. Dodatkowo realizujemy projekty uruchomienia Data Recovery Center w Amazon Web Services. Takie podejście minimalizuje koszty utrzymania infrastruktury i zwiększa bezpieczeństwo w przypadku awarii.

  MIGRACJA SAP - to usługa skierowana do Klientów, którzy planują zmianę platformy technicznej lub zmianę bazy danych w środowisku systemowym SAP. Nasza oferta obejmuje wspólne przygotowanie harmonogramu, koncepcję migracji oraz przeprowadzenie migracji środowiska systemowego SAP. Pełny zakres usług obejmuje analizę wymagań środowiska technicznego i jego setup.

  WYMIAROWANIE - decydując się na migrację systemów SAP na platformę SAP HANA, nasze wsparcie, kompetencje i doświadczenie są kluczowe, szczególnie podczas wymiarowania sprzętu, projektowania architektury oraz eksportu i importu danych.

  KONCEPCJA TECHNICZNA - nasz zespół architektów SAP pomaga Klientom w przygotowaniu i zaprojektowaniu optymalnej architektury IT środowiska SAP, odpowiadającej na wymagania biznesu i wykorzystującej najnowsze komponenty systemu SAP. Możesz nam zaufać, bo technologia SAP to nasza specjalność.

 • Konwersja SAP S/4HANA

  Konwersja SAP S/4HANA

  Wychodząc naprzeciw ogłoszonej przez SAP informacji, że wparcie na system SAP ERP będzie trwało do 2027 roku. Firma SE16N już dzisiaj zachęca do konwersji z dotychczas używanego systemu do rozwiązania jakim jest SAP S/4HANA. Specjaliści SE16N przeprowadzają pełną konwersję istniejącego systemu SAP do systemu SAP S/4HANA. Oferta kierowana jest dla wszystkich klientów, którzy chcą zmienić swój obecny system na system SAP S/4HANA.

  Konwersję przeprowadzamy w ramach poniższych scenariuszy:

  • Greenfield – dla klientów, którzy wdrażają nowy system lub migrują się z innego systemu,
  • Brownfield – dla klientów, którzy zamierzają przejść z obecnego systemu SAP ERP do SAP S/4HANA,
  • Shell Conversion – dla klientów, którzy decydują się na konwersję poprzez przeniesienie kopii systemu produkcyjnego do S/4HANA bez danych podstawowych i transakcyjnych.
 • Wirtualizacja SAP przy użyciu Vmware

  Wirtualizacja SAP przy użyciu Vmware

  Odpowiedzią na niewykorzystane środki sprzętowe zajmujące miejsce i pochłaniające energię oraz unikanie ryzyka niedostępności potrzebnych zasobów jest wirtualizacja. Klienci SAP korzystają z wirtualizacji w celu obniżenia kosztów sprzętu i energii oraz zwiększenia wykorzystania posiadającego sprzętu. Specjaliści z SE16N przeprowadzają analizę środowiska klienckiego pod względem zużycia zasobów. Na takiej podstawie proponują rozwiązania, które będą miały na celu optymalizację wykorzystania sprzętu poprzez wirtualizację. Wirtualizacja zapewnia wysokie bezpieczeństwo środowiska, ponieważ umożliwia tworzenie rozwiązań w taki sposób aby unikać pojedyncze punkty awarii. Wszystko to jest realizowane w oparciu o najlepsze praktyki SAP. Poprzez wirtualizację jest budowane środowisko skalowalne wraz z wysoką dostępnością. Zmniejszenie kosztów jest niewątpliwym atutem wirtualizacji, ponieważ wykorzystując mniejsze zasoby otrzymujemy wysoką wydajność jaką aktualnie potrzebujemy. Przekłada się to również na łatwiejszą administrację ponieważ zwirtualizowana architektura staje się bardziej uproszczonym środowiskiem.

 • Wirtualizacja aplikacji SAP

  Wirtualizacja aplikacji SAP

  Wykonujemy wirtualizacje dowolnych aplikacji SAP, dzięki czemu można z nich korzystać w różnych środowiskach oraz systemach operacyjnych. Dzięki wirtualizacji zmniejszane są koszty związane z dostosowaniem systemu, a korzystania z aplikacji SAP możliwe jest na dowolnej liczbie serwerów. Wirtualizacja aplikacji SAP chroni systemy operacyjne i inne aplikacje SAP. Korzystanie z wirtualizacji aplikacji SAP przekłada się również na zużywanie mniejszej ilości zasobów.

  Nasi konsultanci posługują się procesem wirtualizacji aplikacji SAP w przypadku migracji systemów operacyjnych. Aplikacje są przenoszone pomiędzy serwerami bez konieczności instalacji, co w znacznym stopniu przyspiesza prace.

 • Testy wydajnościowe

  Testy wydajnościowe

  Przeprowadzamy testy dzięki, którym możemy zdiagnozować wymagania wydajnościowe systemu SAP. Aby aplikacje SAP działały bez zakłóceń, podczas oczekiwanych obciążeń przeprowadzamy symulacje sprawdzające środowisko klienta. Testy wydajnościowe oceniają czas reakcji zachowania się aplikacji SAP. Po przeprowadzeniu testów otrzymamy informację związane ze stabilnością zachowania się systemu SAP oraz szybkości działania oprogramowania na interakcje użytkownika. Testy wydajnościowe pozwalają zweryfikować odpowiedzi transakcji o znaczeniu krytycznym dla klienta. Dzięki sprawdzeniu zachowania się systemu podczas testowania jego wydajności pod różnym obciążeniem, możemy podjąć niezbędne decyzje o kształcie architektury naszego systemu, co pozwoli nam przygotować środowisko zgodnie z wymaganiami użytkowników.

 • Archiwizacja

  Archiwizacja

  Aktualnie, dane firmowe przyrastają z tak dużą prędkością, że ich zajętość może powodować zmniejszenie wydajności systemu i czasu odpowiedzi. Można rozważyć zwiększenie dostępności systemu poprzez powiększanie zasobów infrastruktury jednak jest to działanie kosztowne, a perspektywa powiększającego się volumenu powoduję, że w niedalekiej przyszłości znów należało będzie rozważyć wydatki na kolejną rozbudowę. Firma SE16N proponuje rozwiązanie, które ma na celu wykorzystanie obecnej infrastruktury zgodnie z jej optymalnym zastosowaniem dzięki możliwości jaką daje archiwizacja danych historycznych. Ta nowoczesna technologia SAP usprawni proces porządkowania danych. Archiwizacja, jaką przeprowadzają nasi specjaliści, to przeniesienie danych starszych lub mniej używanych na wolniejsze i tańsze nośniki danych lub zewnętrzne zasoby. Dzięki selektywnej archiwizacji danych bez czekania na wysycenie volumenu możemy natychmiast poprawić wydajność pracy systemu. Baza danych otrzyma większą przestrzeń do zapisu, a czas na wykonanie kopii zapasowej lub przywrócenie stanu systemu z przed awarii znacznie się poprawi. SE16N rekomenduje cykliczne przeprowadzanie archiwizacji w celu poprawy wydajności systemu oraz redukcji kosztów na zakup nowego sprzętu.

 • SAP ILM

  SAP ILM

  Przechowywanie danych z punktu widzenia zgodności z RODO jest bardzo istotne. Jednak jak sprostać regulacjom archiwizacji i utrzymywać pracę systemu na najwyższym poziomie bez koniczności inwestycji w rozszerzania infrastruktury w związku ze stałymi przyrostami danych. Z pomocą przychodzą rozwiązania SAP, w tym narzędzie SAP Information Lifecycle Management do automatycznego zarządzania cyklem życia informacji. SAP ILM to rozwiązanie do administrowania archiwizacją w jednym miejscu. Narzędzie w aktywny sposób kontroluje przechowywanie i usuwanie danych zgodnie z zasadami zachowania historii danych na podstawie regulacji prawnych. SAP ILM posiada możliwość automatyzacji archiwizacji i usuwania danych przy użyciu niestandardowych reguł, które można dostosować do profilu działalności klienta. Taka możliwość pojawia się m.in. dzięki transferowi danych do magazynu retencyjnego. Aby sprostać wymaganiom prawnym oraz utrzymywać wyłącznie odpowiednie dane na zasobach, potrzebne jest wprowadzenie planu działania, najlepiej połączonego z automatyzacją kluczowych reguł tak, aby środowisko systemu SAP funkcjonowało bez nadmiarowych zajętości danymi, które mogą zostać zarchiwizowane lub usunięte.

Mamy unikalne doświadczenie potwierdzone licznymi projektami


Dołącz do grona zadowolonych klientów


Budujemy rozwiązania SAP najwyższej jakości, łącząc je z technologią chmury Azure, AWS, Google!

Skontaktuj się z nami

Nasze strony wykorzystują technologię cookies jedynie w celach analitycznych (Google Analytics). Dzięki nim możemy lepiej dostosować treści strony do potrzeb odwiedzających. Decyzję o akceptacji cookies lub nie możesz zmienić w każdej chwili z poziomu stopki strony (Ustawienia cookies). Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Aktualne ustawienie: